Nasleduje

Medzi Majstrom a žiakmi

Nerozdelená pozornosť a oddanosť Bhakti praxe, 2. časť zo 6

2020-06-16
Jazyk:English ,Chinese(正體中文)

Epizóda

Podrobnosti
Stiahnuť Docx
Čítajte viac

Ve skutečnosti metoda Quan Yin také zahrnuje Bhakti jógu, protože se věnujeme soustředění na (vnitřní Nebeské) Světlo a (vnitřní Nebeský) Zvuk, což je jednodušší, než se soustředit na nic nebo si jen představovat Boha, kterého jsme neviděli, nebo si představovat, že jsme (vnitřní Nebeské) Světlo a jsme Božští, ale nic nevidíme.

Ve skutečnosti metoda Quan Yin také zahrnuje Bhakti jógu, protože se věnujeme soustředění na (vnitřní Nebeské) Světlo a (vnitřní Nebeský) Zvuk, což je jednodušší, než se soustředit na nic nebo si jen představovat Boha, kterého jsme neviděli, nebo si představovat, že jsme (vnitřní Nebeské) Světlo a jsme Božští, ale nic nevidíme. (Vnitřní Nebeské) Světlo a (vnitřní Nebeský) Zvuk není ještě konečný, ale je pro vás něčím, na co se soustředit, abyste mohli snadněji vejít do samádhi a (vnitřní Nebeské) Světlo a (vnitřní Nebeský) Zvuk vám také pomáhají snadněji se soustředit. Samozřejmě, ne všichni z vás. To já vím. Protože, když jste již vyrostli, jste příliš zaujati tolika věcmi v tomto přechodném světě. Je pro vás velmi obtížné jít dovnitř. Ale aspoň poznáte tu a tam: „Je tam (vnitřní Nebeské) Světlo. Dobrá. Soustřeď se více, pro více Světla.“ Odešlo. Když jste příliš dychtiví, abyste znovu zachytili Světlo, je pryč.

Naštěstí (vnitřní Nebeský) Zvuk je vždy k dispozici 24/7. A to je vaše skála, o kterou se můžete opřít. To vás neopustí. I když jste v bezvědomí, Zvuk vám stále pomáhá, pomáhá vaší duši, pomáhá vašemu vědomí, pomáhá vám ve všech směrech, pokud není čas jít. I při nehodě vám pomůže zlehčit dopad nehody. A denně vám v mnoha ohledech pomůže, i když to nevíte. Vy to nevíte. Jinak byste klečeli celý den, 24 hodin: „Děkuji Vám, děkuji Vám, děkuji Vám, děkuji Vám, děkuji Vám, že jste pro mě udělala to, že jste pro mě udělala tamto.“ Síla Mistryně, (vnitřní Nebeské) Světlo a (vnitřní Nebeský) Zvuk vám vždy pomáhají. A jsme opravdu velmi nevděční, protože si to opravdu příliš mnoho neuvědomujeme. Někteří ano, jiní ne. A někdy to děláme, někdy ne. Ale je to tam vždy pro vás. Je to naše Pravé Já. Je to naše Mistrovské Já.

Samozřejmě, pomáháte si sami, ne? Kdo by si nezkusil pomoci? Pokud máte hlad, samozřejmě, budete se snažit si pro sebe najít jídlo. Pokud máte žízeň, pokusíte si sehnat něco na pití. Protože sami sebe krmíte, sami sobě si pomáháte. Totéž. (Vnitřní Nebeské) Světlo a (vnitřní Nebeský) Zvuk jsou to samé. Je to vaše Já, vaše Skutečné Pravé Já. Představte si náš malý mozek. Není to nic moc počítač. A můžeme použít pouze pět až osm procent maximálně, ti průměrní lidé. A ještě víme, jak se o sebe postarat. Víme: „Ach, toto je moje tělo, člověče. Postarám se o to. Budu nosit pěkné oblečení. Nechám ho v teple. Udělám pro to tělo jídlo, budu stále pít, aby vypadalo zdravě a šťastně.“ Takový malý mozek se o to může takto postarat. Představte si své Skutečné Pravé Božské Já, jak by se o vás nepostaralo? Protože je to vaše Já. Já se stará o Sebe.

Takže vlastně metoda Quan Yin je také druh Bhakti jógy, zahrnuté uvnitř. Jakákoli nezředěná pozornost vám přinese také nějaký výsledek, ve stavu dobré nálady a zdraví, duchovně, mentálně, také tělesně. Takže, jako když máte někdy silnou bolest hlavy, prostě udělejte hned Quan Yin (meditujte na vnitřní (Nebeský Zvuk) a okamžitě je to pryč. Není to tak? (Ano.) Jo. To vám řeknu. Nikdo jiný vás nemůže uzdravit tak rychle jako tohle. Nepraktikujeme Metodu Quan Yin pro bolesti hlavy, ale já jen říkám, že je to vlastní Já, kdo se stará o vlastní Já. A zbytek, někdy nemůžeme kvůli karmě. V opačném případě, se už můžete uzdravit. Někdy, pokud máte někde nějakou bolest a dáte si tam ruce společně a povoláte svou léčivou sílu, nebo pokud nevěříte, že ji máte, povolejte uzdravující bohy a bude vám lépe. Ale ne všechny nemoci lze takto uzdravit. Potřebujete lékaře, potřebujete odborníky, aby šli hlouběji do procesu hojení, pokud je problém vážný a fyzický, a někdy i astrální.

Většinou se léčím sama, ale ne vždy, protože někdy je karmy příliš mnoho, příliš zdrcující, pak musím brát tablety, musím navštívit lékaře nebo udělat nejrůznější věci jako vy: krevní test, stlačení tady, stlačení tam, rentgen. Někdy nic nenajdou, a doktor si myslí, že to hraju. Na co? Kdo rád chodí do nemocnice, aby si hrál s lékaři? Je to zábava? Líbí se vám to? Ne! Nemocnice je plná choroboplodných zárodků. Jdete tam, někdy tam jdete zdraví, vyjdete nemocní. I když čistí každý den, ale pak každý den lidé přicházejí a odcházejí a nemocní lidé tam ještě nejsou zotavení. Takže to nikdy nemůže být zcela čisté. Někdy lékaři díky tomu onemocní. Protože vaše tělo také absorbuje nemoc, nejen dýcháním, póry, celé vaše tělo absorbuje cokoli. Takže si někdy povšimnete, že chodíte často na toaletu kvůli močení, a divíte se, jak je to možné, tolik vody, protože jste tak moc nepili. Protože je vzduch vlhký a vy absorbujete vodu přes póry, přes vlasy, dýcháním, jakkoli. Kde je moje věc? Och, tady to je. To není všechno. Mám hodně pro jiné věci, pro pozemské věci a moje věci a všechny možné věci. Hodně mluvím. Chtěla jsem vám přečíst příběh, ale myslím, že jsem četla svůj příběh.

I když máte domácí mazlíčky, psy, a tak moc je milujete, a věnujete jim velkou pozornost, plně se jim věnujete, pak se budete také dobře cítit. Proto mnoho lidí, když má domácí mazlíčky, má méně nemocí, méně deprese, méně mnoho věcí. Také domácí mazlíčci, které máte rádi, tajně emitují nějaký druh vlnové délky pohody, nějakého požehnání, nějakého štěstí, ze sebe. Takže někdy vidíte svého psa, že nic nedělá – jen tam leží, spí, ale vy pocítíte tolik lásky od něj nebo od ní, a vy pak zase na oplátku ho nebo ji také chcete milovat. A láska vás také uzdravuje, protože v té době vidíte jen svého psa. Nevidíte nic jiného, neznáte nic jiného, nepamatujete si nic jiného. A to je také Bhakti jóga. Nebesa pro nás vytvořila zvířata, abychom je milovali a aby ona nás milovala, abychom mohli být alespoň na chvilku pryč od všech problémů; abychom se oddělili od světa. A pak nás nebude ovlivňovat nic, co se odehraje mimo náš domov nebo naše prostředí s naším mazlíčkem, nebo s naším manželem, manželkou nebo dětmi nebo přítelem, toho, jehož milujeme a máme rádi a dobře s ním vycházíme. Když jsme oddaní jeden druhému, pak to pomáhá.

Ale problém je, že to není trvalé. Jakkoli moc milujete svého manžela nebo manželku, on/ona musí jít do práce nebo navštívit matku nebo toho dne jít na narozeniny své přítelkyně, své rodiny, svého bratrance, a dělat svou práci a dělat cokoli, nebo jít ven. Nebo když spíme, nevzpomeneme si na svého partnera, dokonce ani na své děti, nebo na své rodiče nebo své domácí mazlíčky. Je to jen, že Quan Yin je tu vždy pro vás – Zvuk, vnitřní (Nebeský) Zvuk – je tu vždy pro vás. Proto se cítíme dobře po celou dobu. Samozřejmě, myslím, ne po celou dobu, protože karmu musíme zaplatit. Jinak je o nás pořád postaráno a jsme požehnáni a milováni, bez konce, díky Quan Yin (vnitřnímu Nebeskému) Zvuku a (vnitřnímu Nebeskému) Světlu. I když ho nevidíme, je tam, protože to jsme my. Nemůže jít nikam jinam kromě našeho nitra a vně nás. Plaveme v tom, jíme s tím, spíme s tím, přemýšlíme s tím nebo s tím nemyslíme, ale neuvědomujeme si to po celou dobu. Ale (vnitřní Nebeský) Zvuk, kdykoli si vzpomenete: „Ach! Je to tady.“ Alespoň. (Vnitřní Nebeský) Zvuk je ta nejpůvodnější forma veškerého stvoření. Jsme to my. Pokud s tím máme kontakt, jsme s tím spojeni, samozřejmě se cítíme dobře. Není třeba vysvětlovat, není třeba vědět proč. Protože, když máte nezředěnou, nerozdělenou pozornost na něco nebo nějaký předmět, nebo na Boha nebo Svatého, na psy, pak jste opravdu odděleni od světa, nevšímajíc si všech svých problémů. Cítíte se tedy svobodně a cítíte se mírumilovně. A takhle Bhakti jóga funguje.

Ale oddaní Bhaktisti praktikují více. Když milujeme našeho psa, je to jen ten okamžik. Ale Bhaktisté milují Boha, nebo milují kohokoli, svého Mistra nebo kohokoli, koho uctívají, po celých 24/7, pokud mohou. A tak mohou dosáhnout výsledku zřetelněji a hlouběji. Pokud budete mít i nadále takové zaměření, dosáhnete osvobození, protože to je jedna z metod praktikování, jedna z 84 000. Takže, i když věnujete svou pozornost svým psům, jak jsem už řekla, kočce, svému domácímu mazlíčkovi, jakémukoli mazlíčkovi, užíváte si jejich lásku, v té chvíli si také nebudete všímat světové fyzické karmy. Tehdy vás nic neovlivní. To je důvod, proč většině lidí, kteří mají domácí mazlíčky, je lépe. Mají více pohody. Jsou nějak šťastnější. A kvůli tomu budou také úspěšnější.

Existoval kdysi v Americe jeden multimilionář. Stal se tak zoufalým, protože ztratil všechno nebo cokoli se mu přihodilo, že se stal bezdomovcem. A pak, odnikud k němu přišel pes. A tento pes ho miloval, dával mu lásku každý den; prostě nic nedělal, jen miloval. A pak se najednou tento člověk znovu stal silným, a stal se milionářem, multimilionářem, protože pracoval; najednou věděl jak, nebo se stal šťastnějším a rozhodnějším, aby získat zpět svůj život, a on se později stal multimilionářem. A pak stavěl domy pro psy. Pokoj každého psa musel mít okno, musel mít sklo, aby psi mohli vidět ven. Otevřel psí dům, psí centrum, ale honosné sídlo, aby všichni psi měli veškeré pohodlí jako člověk. Všechny pokoje psů musely mít prosklené dveře, aby pes mohl vidět ven když jsou uvnitř. Tolik byl vděčný psům, že je přijal, mnoho, mnoho psů a postaral se o ně; utrácel peníze za všechny ty psy. Kvůli psovi, který mu dal znovu odvahu, inspiraci do dalšího života, aby bojoval znovu o svůj život, za své štěstí a úspěch. Je to skutečný příběh. Pravdivý příběh.

Proto je dobře známé, že lidé, kteří mají domácí mazlíčky, jsou zdravější a šťastnější. Bůh nám posílá tak mnoho těchto pomocníků, jsou milí a bezpodmíneční; bez ohledu na to, co jim dáte, dobré nebo špatné, drží se vás a dávají vám veškerou lásku. Víte co? Dokonce i psi, kterým jste pomohli před dávnými časy, před mnoha lety. On zemřel a vrátil se. Možná vás nebude schopen najít, možná nebudete schopni se s ním nebo s ní setkat a oni jsou například s dalšími pečovateli. Ale oni vám stále pomáhají. V mém případě to vím. A pomohou vám ve velkém, nejen v malém; pomohou vám odvrátit nějaký velký problém. A vy víte, že můj problém je velký, není to jen normální problém, a přesto může pes, daleko ode mne, pomoci. Nevidí mě a fyzicky se nekontaktujeme. Pes mi nyní stále pomáhá. Nevím, jestli bych vám měla vše říkat. Nechte mě přemýšlet. Protože někdy, když vám věci řeknu, pak už to nebude fungovat. Protože zaujaté osoby nebo osoba, která se mi pokouší ublížit, to bude vědět. Pokud je to příliš detailně, pak to bude vědět.

Ve skutečnosti to také není obyčejný pes. Ale všichni psi nejsou obyčejní. Všechna domácí zvířata nejsou obyčejná. Tak či tak, všechna zvířata nejsou. Ale tento pes je také speciální, poslán jako tajný agent, aby mi pomohl, protože někdy jsem příliš zaneprázdněna, abych si sama pomohla. Také to není v některých případech příhodné. Protože, například někdo se mi snaží ublížit a pokud já tuto sílu vrátím, jak jsem pohrozila, ta osoba bude ve velkých potížích. Takže pes to může pomalu rozředit. Problém není okamžitě vyřešen, pokud to pošlu zpět. V některých případech to posílám zpět, aby se něco naučili. Jí svůj vlastní lék a nechají nás na pokoji. Protože já jim neškodím, ne jako, že bych jim něco dlužila v minulém životě nebo že jsem jim udělala něco špatného v tomto životě. Zkontrolovala jsem to, ne. Je to jen špatnost, žárlivost nebo někdy chamtivost. A někdy, myslí si, že jim mohu dát hodně peněz a já nedám. Prostě nedávám peníze každému. Dávám komukoli, u koho cítím, že je ve skutečné nouzi. Ani vám je nedávám, pokud nejste ve skutečné nouzi. Peníze pro mě nic neznamenají, je to jen, že dávám tam, kde je potřeba. Bůh mi nesvěřil peníze, abych je rozhazovala kolem, jen abych vypadala dobře, cítila se dobře, aby se mě lidé drželi a tleskali mi celý den. Není to tak. O všechno, co mi Bůh dal, se musím postarat s veškerou úctou a uznáním, a použít to dobrým způsobem. Stejně jako když vám vaši rodiče dají peníze, nejdete zrovna ven a nerozhazujete je kolem, že? Uložíte je; vložíte je do banky; obchodujete; uděláte to lépe. Vyděláváte víc, abyste pomohli sobě a jiným. To je pravda.

Bůh nám poslal tolik zvířat, aby nám pomáhala, aby nám připomínala milující stav, protože Bůh je láska. Pokud je naše láska probuzená, i když ne v plné míře, stále nám přináší dobré místo v Nebi. A od té doby Mistři, minulí Mistři, kteří sídlí v Nebi, nebo současný Mistr, který přichází nahoru a dolů z různých Nebes, nám pomůže posunout se vzhůru, takže se nevrátíme, abychom se znovu vtělili do tak trpících různých forem. Některá zvířata se stala zvířaty kvůli karmě, o tom není pochyb. Ale většina zvířat, dobrovolně sestupuje, aby nám pomohla jako moji psi, například. Nemusela. Ale jsou to takoví strážci, že není nic, co bych měla vědět, že by mi to neřekli. Vždy mi říkají věci předem, abych se ochránila. Když jsem řekla, že v tomto období naší Země, Mistr nebude zabit, to neznamená, že nebude v nebezpečí. To neznamená, že je Mistr vždy v bezpečí. Nemusíte zemřít, abyste to nazvali nebezpečnou situací. Zemřeme dříve nebo později. Je to jen, že zatímco žijeme, existuje mnoho překážek, mnoho pastí, mnoho karmy dávání a braní, o kterou se musíme postarat. Takže umírání je snadné. Umírání je jednoduché, zdarma. Ale musíte žít, abyste trpěli, to je horší, protože pro Mistra, nebo pro mnoho praktikujících, umírání nic není. Víme, že jdeme Domů. Je to jen, že neumírání je problém. Ne ohledně umírání; neumírání je problém.

Takže tato zvířata jsou našimi nejlepšími přáteli. Můžete vidět mnoho lidí, kteří chovají psy nebo kočky, nebo je adoptovali z venku na ulici nebo z útulku, najednou mají lepší zdraví nebo jsou tak nějak bohatší, obchod vzkvétá, nebo je lidé více milují a najednou jde všechno lépe, kvůli jejich síle – z nepodmíněné moci domácích mazlíčků a nerozdělené pozornosti. Psi se nestarají, kdo je kde, soustředí se jen na vás, protože vás milují, to je vše, co vědí. Dokonce bohové sestupují dolů, je jim to jedno. Vyštěkají je pryč. „Hybaj, hybaj! Hybaj! Haf, haf, haf, ven!“ Ano, někdy moji psi vidí nějaké strážce kolem a štěkají kol dokola. Řekla jsem: „Kdo to je?“ A řekla jsem: „To jsou přátelé. Proč štěkáte?“ A řekli: „To nevadí, štěkáme prostě pro případ.“ Prevence je lepší než léčba. A dokonce nějací jiní psi se přiblíží, štěkají na ně nebo se jim pokusí zabránit, aby se ke mně přiblížili. Jen pro případ, jen pro případ, že jsou to špatní psi.

Pomáhají nám také změnit náš způsob života. Protože někteří lidé milují své mazlíčky, milují své adoptované psy, kočky, ptáky, cokoli, a pak najednou si uvědomí, že ostatní psi ostatní prasata, krávy, jiné kachny, jsou to také zvířata, stejně jako jejich psi. A pak přejdou na veganskou, vegetariánskou stravu. Takže pes pomáhá také neviditelným způsobem. A pomáhají nám vrátit se k našemu milujícímu Já a pak pomalu, pomalu máme více štěstí, abychom našli Mistra nebo dobrou metodu k praktikování. A pak také získáme osvobození. A pak je psí práce hotová. Někteří psi se vracejí, reinkarnováni, aby vás znovu našli z nějakého důvodu, když možná vidí, že potřebujete pomoc. Nebyli to však psi, přišli pouze ve formě psa. Obětují se, aby sestoupili do tohoto nízkého světa v tak těžkopádném těle.

Sledujte viac
Epizóda
Zoznam skladieb
Zdieľajte
Zdieľať s
Vložiť
Spustit v čase
Stiahnuť
Mobil
Mobil
iPhone
Android
Sledujte v mobilnom prehliadači
GO
GO
Aplikácie
Naskenujte QR kód alebo si vyberte správny telefónny systém na stiahnutie
iPhone
Android