Vyhľadávanie
Nasleduje
 

Medzi Majstrom a žiakmi

Nerozdelená pozornosť a oddanosť Bhakti praxe, 1. časť zo 6

2020-06-15
Lecture Language:English,Mandarin Chinese(中文)
Podrobnosti
Stiahnuť Docx
Čítajte viac

Bhakti znamená věrnost. Zasvětíte se Bohu. Neviděli jste Ho, ale celý svůj život zasvětíte Bohu, jako ti mniši a jeptišky. To je také zahrnuto do Bhakti jógy.

 

Zdravím vás! (Zdravíme Vás!) Máte se dobře? (Dobře.) (Mistryně, vypadáte nádherně.) Děkuji vám. Děkuji vám. Slyšela jsem to. Řekněte to znovu. (Mistryně, vypadáte nádherně.) Nemyslela jsem si, že to řeknete všichni společně. Legrační, jak dobře všichni vypadají po pobytu v ústraní. Jak to? (Mistryně, Vy vypadáte nádherně.) Ne, opravdu. (Jako princezna.) To je asi pravda. Trochu jsem ztratila na váze. Někdy můj pobyt v ústraní jde dobře, někdy ne. To záleží. Děkuji vám. Ano! Jsem tady, bezpečně. Vy oba jste ještě tady? To je báječné! Amitabha Buddha. Jak řeknete „Amitabha Buddha“ v korejštině? (Amitabha.) Amitabha! Ach, velmi jednoduché! (Ano.) Amitabho!

Hej! Tamhle, jste v pořádku? Vrátil jste se? Z Jižní Afriky? (Tentokrát z Ameriky.) Z Ameriky? (Ano.) Myslela jsem, že jste byl v Jižní Africe, nebyl? (Byl jsem tam.) A teď jste v Americe? (Ano.) Stejně, je to daleko. Myslím, že i tak to je velmi dlouhá cesta se jen vrátit zpět. Páni! Jste velmi přičinlivý. Některá z kouzel vás sem přitáhla? (Ne, Mistryně. Vy.) Jak se vám daří, lidi? (Dobře.) Velmi dobře! To ráda slyším. Máte nějaké zvláštní přání? Ne. To je dobře. Doufala jsem, že odpovíte „ne“. Ano, bez potíží. To znamená bez problémů. Ne, bez potíží. Vidíte mě, odtamtud? Jste daleko, je to dobré? Pokud mě nevidíte, pak si představte jak jsem vypadala před dvaceti, třiceti léty.

Myslela jsem, že si tento víkend odpočinu. Protože někdy si potřebujete odpočinout, dokonce i od ničeho. Ale pak jsme měli dobré zprávy. Měli jsme dobré zprávy: Spojené národy a všechny země na světě podepsaly protokol o menší spotřebě masa. Souhlas o menší spotřebě masa. Bez masa to je nejlepší. Tak, teď se to stává oficiální. Doufám, že půjdou jen vpřed. Staňte se bezmasými. Ne, méně masa, ale bez masa. Vůbec žádné maso. Proto jsem s vámi přišla oslavovat. A chci vám poděkovat, vám všem, dobrým, špatným, těm mezi, „ne tak dobrým, ne tak špatným,“ těm uprostřed; černým, bílým, šedým a těm mezi, hnědým, kávové barvy, mléčně kávové barvy – všem vám děkuji. Dobrým nebo špatným, děkuji vám za cokoliv, co jste vůbec udělali, dokonce jen za trošičku přispění k tomuto výsledku. A jsme šťastní, šťastní, šťastní. Už to přichází. Nechtěla jsem vám říct kdy, protože kdykoliv vám něco řeknu, je to zpožděné a to nemám ráda. Nebo se to zkazí. To nemám ráda. Tak vám to neřeknu, jak dlouho. Nechám vás slintat a čekat na to, že bezmasý den přijde.

Kvůli tomu jsem velmi šťastná. Tak se pokouším udělat více pobytů v ústraní, dokonce jen na pár dnů. Je to lepší než nic. Právě jsem skončila třítýdenní a pak jsem se vrátila sem, abych vás viděla, oslavovala s umělci a pak jsem měla další, čtyřdenní, právě teď. Právě dnes jsem přišla ven. Vypadám jinak? Ne? (Ano.) Vypadám! Vypadám trochu jinak. Starší! O čtyři dny starší. O čtyři a půl dne. Na tom nesejde. Někdy mám velmi dobrý pobyt v ústraní, vynikající; někdy to je velmi únavné. Mnoho organizování, zápolení, ochraňování se a ochraňování někoho, kdo ochranu potřebuje. V některém zvláštním případu, to není jako normální případ. Protože je to tak, že pokud jste slavní nebo pokud jste proti něčemu, co už je ve společnosti zavedený hlavní proud, pak vás někteří lidé milují a někteří lidé nemilují. Nebo někteří lidé přišli z určitého důvodu nebo od vás něco chtěli. Domnívají se, že můžete udělat hola-hop, udělat věci dokonalými a vy jste to neudělali, protože jejich karma je příliš těžká. A oni vás také nemají rádi, a pak vás zkouší. Zkouší vás různými způsoby a ne vždy je to pohodlné. Protože si myslí: „Ach! Lidé říkají, že jste to či ono. Jste Mistryně, ale nemůžete udělat cokoliv. Tak teď mohu já něco udělat, aby se vidělo, jestli můžete… co s tím můžete udělat?“ Možná neudělám nic, ale stále se musím chránit a to vyžaduje určitou práci. A také musím chránit některé lidi, kteří se mnou pracují, některé lidi, kteří v tom jsou zahrnuti.

Lituji, moje karma je vždy těžká, tak pokaždé nemám čas, abych… nebo abych nad tím měla kontrolu. Jako minule, už v neděli jsem byla tady a chtěla jsem s vámi zůstat až do úterý nebo do středy, dokud všichni umělci a vy nebudete pryč. Ale nemohla jsem. Něco se přihodilo. Tak jsem musela odejít a znovu se vrátit a odejít a znovu se vrátit. Omlouvám se. Vždycky nemohu udělat to, co chcete nebo dokonce to, co chci já. Nejsem tak volná. Příliš mnoho karmy. Promiňte mi. Moje karma je těžká, těžká. Co s tím udělám? Pokud máte těžkou karmu, pak máte těžkou karmu; pak s tím musíte jednat různými způsoby. Promiňte mi, pokud vždycky nemohu udělat to, co očekáváte nebo s vámi být, když chcete. Život vždy není o tom, co chceme, ale o tom, s čím můžeme žít a být s tím spokojení.

Nejsem šťastná, že jsem po celý ten čas nemohla být s vámi, od neděle do úterý, během uměleckého festivalu. Nebyla jsem šťastná, ale prostě jsem to přijala. A jen doufám, že mi odpustíte, protože z daleka přijelo mnoho cizinců, přijeli z takové dálky. Trvá to dvacet, třicet hodin, aby sem přijeli. Nemám na mysli jen umělce; myslím naše lidi, naše bratry a sestry. Přijeli sem z velké dálky. Šetřili si na to a já jsem tady pro ně nebyla. A po večírku jsem okamžitě musela odejít. Nebyla jsem z toho moc šťastná. A doufám, že mi odpustí. Vždycky mi musíte odpustit. Nemám žádné omluvy. A i když mám, odpusťte mi. Naštěstí jsem ještě naživu a to je vše, co chcete, ano? Bez škrábnutí. Možná malinké škrábnutí, ale to jsem schovala; nic nevidíte. Vždycky jsem šťastná, vypadám dobře, každý den mladší. V to doufáte. Já také.

Tak vám blahopřeji. Vaše přání, váš sen, vaše naděje, vaše práce, zrodilo to nějaké ovoce. Zatím to není zralé na 100 %, ale už to má nějaké ovoce, ano? (Ano.) Páni. Skutečně děkuji Spojeným národům a všem vůdcům všech zemí, za jejich moudré rozhodnutí. A my se budeme modlit za to, aby nadále byli moudří a to, co napsali a podepsali, uskutečnili. Právě tak, jako mnoho zákonů o zvířatech, jako ochranu zvířat, nenechte zvířata trpět nebo mít strach či cokoliv podobného. Ale pokud budete pokračovat v masité stravě, pak tím vším zvířata budou nadále trpět a i více za vašimi zády. Dokonce o tom nebudete ani vědět. Lidé to prostě nevědí. Skutečně to tak je. Většina lidí je od srdce velmi, velmi dobrých a milují zvířata. Pokud by viděli před svýma očima zvířata trpět, jsem si jistá, že by k jejich ochraně udělali cokoliv, zachránili by to zvíře. Prostě si neudělali žádnou souvislost mezi kouskem masa, které je na nádherném pultu a mezi krávou, která byla stěsnaná v místě bez možnosti pohybu po celý svůj život. Nevěděli to; nemysleli na to. Jsou příliš zaměstnaní. Skutečně to tak je. Pokud jste příliš zaměstnaní, nemáte čas na přemýšlení nebo si to spojit, nebo prozkoumat ty věci, nebo o tom dokonce chtít přemýšlet, co je co. Právě jste přišli domů unavení a máte pocit štěstí, že máte do mikrovlnky co dát nebo k ohřátí a pak to jen sníte. Dokonce ani nepřemýšlíte. Ubozí lidé, opravdu. Mája byl tak mazaný v zaslepování všech, až do teď. Skutečně to tak je. Proto všechny stále lituji. Dokonce i lidi, kteří mi ublížili nebo mi ubližují, lituji je. Jsou příliš neznalí, příliš otrávení, mají příliš vymyté mozky a jsou tak slepí. Nebudeme o tom mluvit. Jsme šťastní. Děkuji vám.

Spojené národy děkuji vám, a všem ostatním národům. Bůh vás žehnej na věčné časy a my vás milujeme. Ne snad? (Ano.) Ano. Chci poděkovat tam venku všem veganům. Všem lidem, všem skupinám, všem organizacím, všem vládám, každému, komukoliv, kdo propaguje soucitný veganský způsob života pro záchranu našeho světa pro nás a pro další generace. Dokonce, když si jen ve svém srdci přejete, aby se svět stal veganský a všem vládám, které to odsouhlasily, které to uzákonily nebo kdo to pro občany uzákoní, aby zůstali na soucitné, zdravé veganské stravě. Všem vám děkuji. Ať pokračujete v této vznešené činnosti k záchraně našeho světa a planety pro příští generace. Ať vás Bůh navždy žehná.

Nevím, jestli jsem tohle už četla. V Indii máme mnoho druhů praktikování. Někdy jsem něco napsala, ale zajímalo by mě, jestli jsem vám to už četla nebo ne. Ach, to už jsem myslím četla. Tento, možná zatím ne. Všichni tito umělci, mluví jako vy, jako kdyby to byli moji žáci. Doufám, že si lidé venku nepomyslí, kolik jsem jim za řeč zaplatila. Ano, někteří lidé jsou placení za napsanou řeč, pokud jste důležití. Řekněme, kdybych byla nějaký premiér, dokonce na malém ostrově nebo něco. Pokud by mě pozvali, abych někam jela přednášet, buď bych si to napsala sama nebo by to napsala moje sekretářka nebo si to napíšou sami a já to jen přečtu, pak něco dostanu. Vaše Mistryně nikdy nic nedostane. Co na tom?

Svět se stává veganský. V mé maličké kanceláři jsem sama poskakovala a tančila. A tančila jsem s mým psem; Řekla jsem: „Hej, víš co? Svět se stává veganský! Svět se stává veganský!“ Kdybyste mě viděli, mysleli byste si: „Mistryně, v Její mysli už není něco v pořádku. Možná bychom se měli podívat po jiném Mistrovi.“ Zkuste to. Tady kolem je tolik mistrů. Slavní i neslavní, mnoho, mnoho, mnoho. Ach, tolik zase ne, ale myslím dost. Dostatek pro některé lidi, kteří rádi nakupují. Také jsem chodila nakupovat, dokud jsem nenašla Metodu Quan Yin a pak jsem přestala.

Nevím, jestli jsem vám toto četla nebo ne. O nerozdělené nezředěné pozornosti. Ne? (Ne.) Ne. Dobrá, máte štěstí. Pak vám to mohu přečíst. V Indii máme mnoho druhů praktikování. Jedna z nich se nazývá Bhakti jóga,  což znamená praktikování oddanosti. Bhakti znamená věrnost. Zasvětíte se Bohu. Neviděli jste Ho, ale celý svůj život zasvětíte Bohu, jako ti mniši a jeptišky. To je také zahrnuto do Bhakti jógy. Všechny druhy mnichů a jeptišek v našem světě, pokud jsou či nejsou katolíky nebo buddhisty nebo hinduisty, džinisti či sikhové. Ti všichni patří do Bhakti jógy, vlastně proto, že věnují svůj čas a svoje životy Boží službě a myslí jen na Boha, uctívají jen Boha, zdali Ho mohou vidět nebo nemohou, zdali Ho mohou cítit nebo nemohou. A dostanou určitou zkušenost. To záleží na tom, jak jsou věrní a jaké soustředění mohou dosáhnout ve své mysli. Ale někteří mniši nebo některé jeptišky praktikují po celý život a nikam nikdy nedojdou. Jako někteří mniši Zenu říkají: „Pokud pokračujete v leštění cihly, nestane se z ní zrcadlo,“ protože nevědí, co je tou skutečnou věcí. Ne jako vy, šťastní lidé. Ale Bhakti jóga, v pravém slova smyslu, je to, že opravdu musíte být tak oddaní, že zapomenete na všechno ostatní kolem vás.

Jeden příklad je Sri Ramakrishna. Už je po smrti. Při pomyšlení, že byl velmi slavný. Byl tak věrný Matce Kali, jedné z bohyň hinduizmu. Samozřejmě, lidé pro ni postavili chrám, právě jako pro ostatní Světce v minulosti. Kdykoliv zemřete, máte chrám. Proto jsem vám řekla, že už nic víc nestavím. Budovy už existují. Používáme je pro starší nebo pro nějaké lidi, kteří se necítí dobře nebo pro děti, a vy, lidi, si přinesete váš vlastní dům. V dnešní době si všichni mohou přinést svůj vlastní dům, velmi levný. Dvacet dolarů a máte dům. Jen to necháte vyskočit, vyhodíte to do vzduchu a máte to. Ochrání vás to před deštěm, větrem i před sněhem. Skvělé. A můžete si s sebou přinést svou postel; vše, co potřebujete, je spací pytel. Plastový stan a spací pytel, pak jste v pohodě. Když jsem byla v Indii tak zvanou žákyní, dokonce jsem neměla ani to. Měla jsem jen deštník. A když pršelo, jen jsem pod ním seděla. A jsem stále tady.

Takže tato Bhakti jóga je v Indii velmi populární. A přestože si toho mnoho lidí není vědomo, vyznavači různých náboženství praktikují Bhakti jógu. Ale opravdová Bhakti je, že opravdu musíte mít nerozdělenou pozornost k tomuto předmětu vašeho uctívání. A pak dosáhnete samádhi. Malé samádhi, velké samádhi, to není zaručeno, ale něčeho dosáhnete, pokud opravdu máte nerozdělenou pozornost. A to je také jeden druh praxe, jedna z 84 000 metod praktikování. Pokud budete žít dost dlouho, můžete zkusit jednu po druhé a pak mi řeknete, která je ta nejlepší. Ale myslím, že nám to Buddha už řekl a Bódhisattva Quan Yin nám to už řekla a moudrý Buddha Manjusri nám to už řekl atd. Mnoho Světců nám už řeklo, abychom praktikovali Metodu Quan Yin. A tak my zabednění, zabednění lidé, jen následujeme Světce, to je nejbezpečnější cesta. A žádné jiné Tantry, žádnou Tantru, žádnou Karmu jógu, nic.

Sledujte viac
Epizóda  1 / 6
1
2020-06-15
3947 Zobrazenia
2
2020-06-16
3886 Zobrazenia
3
2020-06-17
3427 Zobrazenia
4
2020-06-18
3234 Zobrazenia
5
2020-06-19
3159 Zobrazenia
6
2020-06-20
3185 Zobrazenia
Sledujte viac
Najnovšie videá
2023-03-25
1 Zobrazenia
2023-03-24
184 Zobrazenia
2023-03-24
684 Zobrazenia
34:16
2023-03-23
54 Zobrazenia
2023-03-23
64 Zobrazenia
2023-03-23
1116 Zobrazenia
33:26

Pozoruhodné správy

141 Zobrazenia
2023-03-22
141 Zobrazenia
Zdieľajte
Zdieľať s
Vložiť
Spustit v čase
Stiahnuť
Mobil
Mobil
iPhone
Android
Sledujte v mobilnom prehliadači
GO
GO
Aplikácie
Naskenujte QR kód alebo si vyberte správny telefónny systém na stiahnutie
iPhone
Android